«

»

Dec 11

Latvijas sinhronās slidošanas komanda piedalīsies Latvijas čempionātā daiļslidošanā

12.-13. decembrī  notiks Latvijas čempionāts daiļslidošanā, kurā tiks noskaidroti labākie Latvijas daiļslidotāji šādās kategorijās – sievietes, vīrieši, sinhronā slidošana. Čempionāts norisināsies Rīgā, Volvo ledus hallē (Jūrmalas gatvē 78D). Ar starta laikiem un dalībnieku sarakstu variet iepazīties šeit:

http://www.skatelatvia.lv/wp-content/uploads/2015/11/Programma-L%C4%8C-2015.docx

http://www.skatelatvia.lv/wp-content/uploads/2015/11/dalibnieku-saraksts.docx

Sinhronā slidošana ir viens no aizraujošākajiem un skatāmākajiem daiļslidošanas veidiem – deja uz ledus ar elementiem un kustīgām figūrām, ko vienlaikus sinhroni veic 16 slidotāji. Sacensībās tiek vērtēta kustību sinhronitāte, slidošanas kvalitāte, ātrums, kā arī elementu sarežģītība.

Latvijas sinhronās slidošanas komanda izveidota 2010.gadā, un šobrīd sastāv no 23 slidotājām, vecumā no 13 līdz 24 gadiem. Visas slidotājas startējušas (un dažas startē vēl aizvien) vietējās un starptautiskās sacensībās individuālās daiļslidošanas disciplīnā, bet kopā veido profesionālu slidotāju komandu ar tālejošiem mērķiem.  Komandas izaugsmē piedalās treneri  –  slidošanas treneres Alma Lepina-Lāce un Anda Medne, kā arī horeogrāfijas un deju pasniedzēja  Jeļena Orlova un fitnesa trenere Kristīne  Čerņikova. Komanda pagājušajā sezonā piedalījās Pasaules čempionātā, kas norisinājās Hamiltonā Kanādā iegūstot 25.vietu, un Pasaules čempionātā junioriem, kas norisinājās Zagrebā (Horvātija) iegūstot 22.vietu, kā arī Latvijas un starptautiska mēroga sacensībās un ar šova programmu atbalstīja un turpina atbalstīt “Dinamo Rīga”  hokeja komandu.

Komanda sagatavojusi divas jaunas sacensību programmas. Obligāto programmu, kurā ir 5 obligātie elementi (krustošanās kvadrāta formā, soļu celiņš, spirāļu jeb līdzsvariņu kombinācija, soļu bloks ar pagriešanos un ceļojošās dzirnavas), “Amber”  slidos pie Prāta Vētras “Welcome to my country”.

Izvēles programmu ar 10 elementiem komanda veiks pie Dorisas Dejas” Perhaps, perhaps, perhaps” un citu muzikālo kompozīciju izlases.

Pēc Latvijas čempionāta komanda Amber dosies uz nopietnām starptautiskām sacensībām           “Leon Lurje Trophy 2016”, kas norisināsies 2016. gada 15.-17. janvārī Gēteborgā (Zviedrijā), lai mērotos spēkiem ar pasaules labākajām komandām. Šis starts ir daļa no sagatavošanās posma Pasaules Sinhronās slidošanas čempionātam, kurš norisināsies 6-9.aprīlī Budapeštā (Ungārijā). Komandas nokļūšanu līdz  Pasaules čempionāta norises vietai, kā arī komandas izmitināšanu  organizē Biedrība “Latvijas Sinhronās slidošanas attīstībai”

Papildus informācija:

Latvijas Sinhronās slidošanas komanda „Amber”

Tālr. 26400630

Epasts: synchrolatvia@inbox.lv

https://lv-lv.facebook.com/synchronizedskatingLatvia

http://synchroteamlatvia.wix.com/teamlatvia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jūs varat izmantot šādus HTML atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>