«

»

Mar 17

Latvijas sinhronās slidošanas komanda Amber Junior 13-14. martā piedalījās Pasaules Junioru Sinhronās Slidošanas čempionātā, kas norisinājās Horvātijā, Zagrebā.

Latvijas sinhronās slidošanas komanda Amber Junior 13-14. martā piedalījās Pasaules Junioru Sinhronās Slidošanas čempionātā, kas norisinājās Horvātijā, Zagrebā. Tas bija komandas junioru sastāva pirmais nozīmīgais starts. Komanda izveidota pirms gada uz pieaugušo sinhronās slidošanas komandas Amber bāzes. Komandas treneres ir Alma Lāce, Anda Medne, horeogrāfe  – Alise Košeļeva – Nurahmedova. Amber Junior komandā ir 16 slidotājas vecumā no 13 līdz 19 gadiem.

Junioru čempionāts sinhronajā slidošanā norisinās reizi 2 gados. Šogad tajā piedalījās 24 komandas no 19 valstīm. Vadošās valstis šajā sporta veidā ir Somija, Kanāda , ASV, Krievija un Zviedrija, no kurām čempionātā drīkstēja piedalīties 2 komandas, pārējām valstīm, pa vienai komandai. Katra komanda startēja ar divām programmām – īso jeb obligāto programmu un izvēles programmu.

Īsajā programmā Latvija, slidojot savu obligāto programmu pie Gotan Project  La Gloria muzikālās kompozīcijas un veicot 5 obligātos programmas elementus (krustošanos līnijā, soļu celiņu, apli, spirāļu jeb līdzsvariņu kombināciju un līniju), ieguva 20.24 punktus, apsteidzot Turcijas un Dienvidāfrikas komandas un par pāris punktiem atpaliekot no Beļģijas un Spānijas komandām, ierindojoties 22. vietā.

Izvēles programmu Latvijas komanda Amber veica pie M. Džeksona populārāko dziesmu izlases. Izpildot 8 nepieciešamos elementus tā ieguva 42.42 punktus apsteidzot arī Beļģiju, tomēr kopvērtējumā Latvijas komanda saglabāja 22. vietu, apsteidzot Turcijas un Dienvidāfrikas komandas un tikai par 0.19 punktiem atpaliekot no Beļģijas. Latvijas komanda ieguva skatītāju ovācijas ar pēdējo, kreatīvo elementu, kad visi 16 komandas dalībnieki veica lēcienus vai sarežģītas piruetes, ko citu valstu sinhronās slidošanas komandas tādā kvalitātē veikt nespēj. Mūsu komandas priekšrocība šajā gadījumā ir tas, ka visām slidotājām ir nopietna individuālās daiļslidošanas bāze, kas ļauj veikt ne tikai sinhronās slidošanas, bet arī individuālās daiļslidošanas elementus.

Par sacensību čempioniem kļuva Somijas komanda Musketeers , aiz sevis atstājot otru Somijas komandu Fintastic un Kanādas komandu Les Supremes Junior .

Komandas dalību pasaules čempionātā finansiāli atbalstīja Rīgas dome, Olaines pašvaldība un Jelgavas ledus sporta skola.

Latvijas komandas startu Pasaules Junioru Sinhronās Slidošanas čempionātā varat apskatīt šeit:

Īsā programma:  https://www.youtube.com/watch?v=t0TgxIPWKVo

Izvēles programma: https://www.youtube.com/watch?v=58wteNr-Jzg

Papildus informācija:

Latvijas Sinhronās slidošanas komanda „Amber”

Tālr. 26400630

Epasts: synchrolatvia@inbox.lv

https://lv-lv.facebook.com/synchronizedskatingLatvia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jūs varat izmantot šādus HTML atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>